AKTIN NÖVÜ
AZƏRBAYCAN RESPUBLİKASI MİLLİ MƏCLİSİNİN QƏRARLARI
QƏBUL EDİLDİYİ TARİX
05.12.2000
QEYDİYYAT NÖMRƏSİ
24-IIQR
ADI
Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qruplarının yaradılması haqqında
RƏSMİ DƏRC EDİLDİYİ MƏNBƏ
Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin Məlumatı (Dərc olunma tarixi: 30-09-2000, Nəşr nömrəsi: 03-04, Son tarix: 29-12-2000)
QÜVVƏYƏ MİNMƏ TARİXİ
AZƏRBAYCAN RESPUBLİKASI VAHİD HÜQUQi TƏSNİFATI ÜZRƏ İNDEKS KODU
010.000.000
430.000.000
440.000.000
HÜQUQİ AKTLARIN DÖVLƏT REYESTRİNİN QEYDİYYAT NÖMRƏSİ
HÜQUQİ AKTIN HÜQUQİ AKTLARIN DÖVLƏT REYESTRİNƏ DAXİL EDİLDİYİ TARİX
01.07.2011

Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qruplarının yaradılması haqqında

 

AZƏRBAYCAN RESPUBLİKASI MİLLİ MƏCLİSİNİN QƏRARI

 

Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisi parlamentlərarası əlaqələrin daha da inkişaf etdirilməsi məqsədilə qərara alır:

Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin xarici dövlətlərin parlamentləri ilə əlaqələr üzrə aşağıdakı tərkibdə işçi qrupları yaradılsın:

 

1. Azərbaycan—Amerika Birləşmiş Ştatları parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Əliyev İlham Heydər oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Hacıyeva Gültəkin Yunis qızı.

3. Xudiyev Nizami Mənaf oğlu.

4. Novruzov Samur Həsən oğlu.

5. Novruzov Siyavuş Dünyamalı oğlu.

6. Pənahova Amalya Əliş qızı.

7. Seyidov Səməd İsmayıl oğlu.

 

2. Azərbaycan—Böyük Britaniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Hacıyev Asəf Hacı oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Abbasov Əli Məhəmməd oğlu.

3. Qəndilov Bəhruz Seyfəddin oğlu.

4. Rəcəbli Hadi Musa oğlu.

5. Sofiyeva Aynur Məmmədiyyə qızı.

 

3. Azərbaycan—Almaniya Federativ Respublikası parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Əliyev Cəlal Əlirza oğlu—qrupun rəhbəri.

2. İbrahimbəyov Maqsud Məmmədibrahim oğlu.

3. Quliyev Novruz Məhəmməd oğlu.

4. Heydərov Fəttah Səməd oğlu.

5. Muradova Bahar Əvəz qızı.

6. Zabelin Mixail Yuryeviç.

 

4. Azərbaycan—Fransa parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Əhmədova Gülər Mikayıl qızı—qrupun rəhbəri.

2. Əlirzayev Əli Qənbərəli oğlu.

3. Əzizov Vəsadət Əli oğlu.

4. Mehbalıyev Səttar Suliddin oğlu.

 

5. Azərbaycan—İtaliya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Pənahova Amalya Əliş qızı—qrupun rəhbəri.

2. Əbdüləzimov Nağı Kərim oğlu.

3. Əsgərov Ağabəy Məmməd oğlu.

4. Mahmudov Yaqub Mikayıl oğlu.

 

6. Azərbaycan—Türkiyə parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Rzayev Anar Rəsul oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Cəfərov Nizami Qulu oğlu.

3. Ömərov İsmayıl Abbas oğlu.

4. Xanlarova Zeynəb Yəhya qızı.

5. Xudiyev Nizami Mənaf oğlu.

6. Yaqubov Zəlimxan Usub oğlu.

 

7. Azərbaycan—Rusiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Əliyev Yaşar Tofiqi—qrupun rəhbəri.

2. Hüseynov Cahangir Hüseyn oğlu.

3. İbrahimbəyov Maqsud Məmmədibrahim oğlu.

4. Qəhrəmanov Eldar Əvəz oğlu.

5. Məmmədxanov Anar Camali oğlu.

6. Zabelin Mixail Yuryeviç.

 

8. Azərbaycan—Kanada parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Novruzov Samur Həsən oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Alovlu Xıdır Binnət oğlu.

3. İbrahimov Eldar Rza oğlu.

4. Qurbanlı Mübariz Qəhrəman oğlu

5. Rüstəmxanlı Sabir Xudu oğlu.

 

9. Azərbaycan—Çin parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Əhmədov Əli Cavad oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Abbasov Mirmövsüm Kamil oğlu.

3. Salahlı Səyyad Adil oğlu.

4. Səfərov Səttar İsmayıl oğlu.

5. Timoşenko Vladimir Vasilyeviç.

 

10. Azərbaycan—Hindistan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Xanlarova Zeynəb Yəyha qızı—qrupun rəhbəri.

2. Abıyev Əhəd Mikayıl oğlu.

3. Rüstəmxanlı Sabir Xudu oğlu.

 

11. Azərbaycan—Yaponiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Sofiyeva Aynur Məmmədiyyə qızı—qrupun rəhbəri.

2. Cəbiyev Rizvan İsrafil oğlu.

3. Hüseynov Əli Məhəmməd oğlu.

 

12. Azərbaycan—Meksika parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Əbdüləzimov Nağı Kərim oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Ağalarov Rifət Nurəddin oğlu.

3. Qurbanov Rauf Müslüm oğlu.

 

13. Azərbaycan—Braziliya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Əsədov Oqtay Sabir oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Qafarov Rəfael İbrahim oğlu.

3. Quliyev Musa İsa oğlu.

 

14. Azərbaycan—Avstriya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. İsayev İbrahim Mirzə oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Allahverdiyev Rəfael Xanəli oğlu.

3. Qurbanov Şamil Dünyamalı oğlu.

4. Ömərov İsmayıl Abbas oğlu.

 

15. Azərbaycan—Norveç parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Manafova Asya Sərdar qızı—qrupun rəhbəri.

2. Məmmədova Gülçöhrə Hüseyn qızı.

3. Sadıqov Bəxtiyar Yusifoğlu.

16. Azərbaycan—İsveç parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. İmanverdiyev Sudeif Bəşir oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Əliyev Kərəm Qara oğlu.

3. Kərimli Azər Şəmşid oğlu.

 

17. Azərbaycan—Finlandiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Vəkilov Vaqif Səməd oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Alovlu Xıdır Binnət oğlu.

3. Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu.

 

18. Azərbaycan—Danimarka parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Əsgərov Şahlar Qaçay oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Musayev Musa Həzi oğlu.

3. Şərifov Ağakərim Şirəli oğlu.

 

19. Azərbaycan—Hollandiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Kərimov Kərim Hacıxan oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Süleymanov Tahir Süleyman oğlu.

3. Təhməzov Elbrus Halay oğlu.

 

20. Azərbaycan—Belçika parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Təbrizli Sirus Xudadat oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Həsənov Cəmil Poladxan oğlu.

3. Həsənov Fəxrəddin Əyyub oğlu.

 

21. Azərbaycan—İspaniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Ağamalıyev Fəzail Rəhim oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Həsənova Məlahət İbrahim qızı.

3. Hüseynov Rəfael Baba oğlu.

 

22. Azərbaycan—Portuqaliya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Cəfərov Nizami Qulu oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Abıyev Əhəd Mikayıl oğlu.

3. Ağalarov Rifət Nurəddin oğlu.

23. Azərbaycan—Yunanıstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Rəcəbli Hadi Musa oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Əliyev Bəxtiyar Həmzə oğlu.

3. Əliyev Qulamhüseyn Surxay oğlu.

 

24. Azərbaycan—İran parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Talıbov Vasif Yusif oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Fəttayev Mirmahmud Mirəli oğlu.

3. Məmmədova Əsmətxanım Bəyəhməd qızı.

 

25. Azərbaycan—Pakistan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. İbrahimov Eldar Rza oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Ələsgərov Xalis Ələs oğlu.

3. Qaralov Zahid İbrahim oğlu.

 

26. Azərbaycan—Xorvatiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Mahmudov Yaqub Mikayıl oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Kərimov Əli Əmirhüseyn oğlu.

3. Ramazanov Hacıməmməd Yusif oğlu.

 

27. Azərbaycan—Bosniya-Hersoqovina parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Qurbanlı Mübariz Qəhrəman oğlu—qrupu rəhbəri.

2. Hüseynov Rəfael Baba oğlu.

3. Ramazanov Hacıməmməd Yusif oğlu.

 

28. Azərbaycan—Makedoniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Xəlilov Səlahəddin Sədrəddin oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Əsgərov Ağabəy Məmməd oğlu.

3. Hüseynli Tofiq Gülmalı oğlu.

 

29. Azərbaycan—Sloveniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Axundzadə Anar Seyran oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Ağamalıyev Fəzail Rəhim oğlu.

3. Quliyev Nizami Yusif oğlu.

30. Azərbaycan—Rumıniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Əliyev Şaitdin Sərdar oğlu—qrupun rəhbəri.

2. İbrahimli Fəzail Feyruz oğlu.

3. Kazımov Mirkazım Məhəmməd oğlu.

 

31. Azərbaycan—Bolqarıstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Hüseynov Əli Məhəmməd oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Məmmədov Elman Camal oğlu.

3. Məmmədov Elton Arzuman oğlu.

 

32. Azərbaycan—Polşa parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Möhbalıyev Səttar Suliddin oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Əsədov Oqtay Sabir oğlu.

3. İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu.

 

33. Azərbaycan—Macarıstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Kazımlı Xanhüseyn Hüseynağa oğlu—qrupun rəhbəri.

2. İbrahimov Nazim Hüseyn oğlu.

3. Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu.

 

34. Azərbaycan—Çexiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Seyidov Səməd İsmayıl oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Əhmədova Gülər Mikayıl qızı.

3. Kərimli Azər Şəmşid oğlu.

 

35. Azərbaycan—Slovakiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Qurbanov Şamil Dünyamalı oğlu—qrupu rəhbəri.

2. Əhmədov Ramiz Həşim oğlu.

3. Qurbanov Rauf Müslüm oğlu.

 

36. Azərbaycan—Albaniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Şahtaxtinskaya Nairə Əliabbas qızı—qrupun rəhbəri.

2. Əliyev Şaitdin Sərdar oğlu.

3. Hüseynov Cahangir Hüseyn oğlu.

37. Azərbaycan—Estoniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Məmmədxanov Anar Camali oğlu—qrupun rəhbəri.

2. İmanverdiyev Sudeif Bəşir oğlu.

3. Məmmədov Elton Arzuman oğlu.

 

38. Azərbaycan—Latviya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Hacıyeva Gültəkin Yunis qızı—qrupun rəhbəri.

2. İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu.

3. Məmmədov Elman Camal oğlu

 

39. Azərbaycan—Litva parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Muradova Bahar Əvəz qızı—qrupun rəhbəri.

2. Əsgərov Şahlar Qaçay oğlu.

3. Quliyev Novruz Məhəmməd oğlu.

 

40. Azərbaycan—Ukrayna parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. İbrahimov Nazim Hüseyn oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Osmanov Hikmət Saleh oğlu.

3. Timoşenko Vladimir Vasilyeviç.

 

41. Azərbaycan-Belarus parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Qəndilov Bəhruz Seyfəddin oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Əhmədov Ramiz Həşim oğlu.

3. Rəhimzadə Vüqar Gəncəli oğlu.

 

42. Azərbaycan—Gürcüstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Qaralov Zahid İbrahim oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Ələsgərov Xalis Ələs oğlu.

3. Yaqubov Zəlimxan Usub oğlu.

 

43. Azərbaycan—Moldova parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Aslanova Rəbiyyət Nurullah qızı—qrupun rəhbəri.

2. Mollazadə Asim Nazim oğlu.

3. Səfərov Səttar İsmayıl oğlu.

44. Azərbaycan—Qazaxıstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Vahabzadə Bəxtiyar Mahmud oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Əyyubov Şirzad Şahbaz oğlu.

3. İbrahimli Fəzail Feyruz oğlu.

 

45. Azərbaycan—Özbəkistan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Cəbiyev Rizvan İsrafil oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Hacıyev Asəf Hacı oğlu.

3. Vahabzadə Bəxtiyar Mahmud oğlu.

 

46. Azərbaycan—Qırğızıstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Həsənova Məlahət İbrahim qızı—qrupun rəhbəri.

2. Musayev Musa Həzi oğlu.

3. Vəkilov Vaqif Səməd oğlu.

 

47. Azərbaycan—Türkmənistan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Mirzəyev Həsən İbrahim oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Aslanova Rəbiyyət Nurullah qızı.

3. Kamalov Tapdıq Cəlal oğlu.

 

48. Azərbaycan—Tacikistan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Rəhimzadə Vüqar Gəncəli oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Əliyev Bəxtiyar Həmzə oğlu.

3. Musayev Madər Ələsgər oğlu.

 

49. Azərbaycan—İsrail parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Osmanov Hikmət Saleh oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Həsənov Cəmil Poladxan oğlu.

3. Şərifov Ağakərim Şirəli oğlu.

 

50. Azərbaycan—Misir parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1 .Qənbərov Miri Əhəd oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Abbasov Mirmövsüm Kamil oğlu.

3. Baxşəliyeva Gövhər Baxşəli qızı.

4. Kərimov Əli Əmirhüseyn oğlu.

 

51. Azərbaycan—Liviya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Baxşəliyeva Gövhər Baxşəli qızı—qrupun rəhbəri.

2. İsayev İbrahim Mirzə oğlu.

3. Məmmədova Əsmətxanım Bəyəhməd qızı.

 

52. Azərbaycan—Mərakeş parlamentlorarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Təhməzov Elbrus Halay oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Əliyev Kərəm Qara oğlu.

3. Əlirzayev Əli Qənbərəli oğlu.

 

53. Azərbaycan—Əlcəzair parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Allahverdiyev Rəfael Xanəli oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Xəlilov Səlahəddin Sədrəddin oğlu.

3. Quliyev Musa İsa oğlu.

 

54. Azərbaycan—Səudiyyə Ərəbistanı parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1.Heydərov Fəttah Səməd oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Kazımlı Xanhüseyn Hüseynağa oğlu.

3. Musayev Madər Ələsgər oğlu.

 

55. Azərbaycan—İordaniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Əzizov Vəsadət Əli oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Rzayev Anar Rəsul oğlu.

3. Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu.

 

56. Azərbaycan—Suriya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Abbasov Əli Məhəmməd oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Baxışov Hüseynağa Eynulla oğlu.

3. Qafarov Rəfael İbrahim oğlu.

 

57. Azərbaycan—Küveyt parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Qəhrəmanov Eldar Əvəz oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Hüseynli Tofiq Gülmalı oğlu.

3. Kamalov Tapdıq Cəlal oğlu.

 

58. Azərbaycan—Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Novruzov Siyavuş Dünyamalı oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Axundzadə Anar Seyran oğlu.

3. Mirzəyev Həsən İbrahim oğlu.

 

59 Azərbaycan—İndoneziya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Əliyev Bəxtiyar Həmzə oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Həsənov Fəxrəddin Əyyub oğlu.

3. Süleymanov Tahir Süleyman oğlu.

 

60. Azərbaycan—Malayziya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Salahlı Səyyad Adil oğlu—qrupun rəhbəri.

2. Baxışov Hüseynağa Eynulla oğlu.

3. Kazımov Mirkazım Məhəmməd oğlu.

 

Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin sədri

M. ƏLƏSGƏROV

Bakı şəhəri, 5 dekabr 2000-ci il,

              № 24-IIQR.

Müqayisə beta versiyadadır. Üzərində işlənilir.

Tarix
Versiyalar
Müqayisə
Növü
Sənədin adı
Nömrəsi
Əlaqə
Reyestr nömrəsi
Qəbul
edilmə tarixi
Status