21-IIIQR - Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qruplarının yaradılması haqqında
AKTIN NÖVÜ
AZƏRBAYCAN RESPUBLİKASI MİLLİ MƏCLİSİNİN QƏRARLARI
QƏBUL EDİLDİYİ TARİX
13.12.2005
QEYDİYYAT NÖMRƏSİ
21-IIIQR
ADI
Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qruplarının yaradılması haqqında
RƏSMİ DƏRC EDİLDİYİ MƏNBƏ
Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin Məlumatı (Dərc olunma tarixi: 02-12-2005, Nəşr nömrəsi: 04, Son tarix: 30-12-2005)
QÜVVƏYƏ MİNMƏ TARİXİ
14.12.2005
AZƏRBAYCAN RESPUBLİKASI VAHİD HÜQUQi TƏSNİFATI ÜZRƏ İNDEKS KODU
430.000.000
440.000.000
HÜQUQİ AKTLARIN DÖVLƏT REYESTRİNİN QEYDİYYAT NÖMRƏSİ
HÜQUQİ AKTIN HÜQUQİ AKTLARIN DÖVLƏT REYESTRİNƏ DAXİL EDİLDİYİ TARİX
01.07.2011

Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qruplarının yaradılması haqqında

 

AZƏRBAYCAN RESPUBLİKASI MİLLİ MƏCLİSİNİN QƏRARI

 

Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisi parlamentlərarası əlaqələrin daha da inkişaf etdirilməsi məqsədi ilə qərara alır:

Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin xarici dövlətlərin parlamentləri ilə əlaqələr üzrə aşağıdakı tərkibdə işçi qrupları yaradılsın:

1. Azərbaycan — Albaniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

1. Kazımov Mirkazım Məhəmməd oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Abbasov Aqil Məhəmməd oğlu,

3. Abbasova Lalə Gülbaba qızı,

4. Aslanov Novruzəli Davud oğlu.

 

2. Azərbaycan — Almaniya Federativ Respublikası parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Əliyev Cəlal Əlirza oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Abdullayev Hüseyn Abbas oğlu,

3. Hacıyev Şəmsəddin Hümmət oğlu,

4. Heydərov Fəttah Səməd oğlu,

5. Həsənova Məlahət İbrahim qızı,

6. İbrahimbəyov Maqsud Məmmədibrahim oğlu,

7. Əliyev Adil Abış oğlu,

8. Əhmədov Vahid Qazməmməd oğlu,

9. Xəlilov Rüstəm Gülabba oğlu,

10. Mollazadə Asim Nazim oğlu,

11. Mustafayev Fazil Qəzənfər oğlu,

12. Orucov Zahid Məhərrəm oğlu,

13. Rzayev Rövşən Şükür oğlu,

14. Zabelin Mixail Yuryeviç.

 

3. Azərbaycan — Amerika Birləşmiş Ştatları parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Əliyeva Mehriban Arif qızı — qrupun rəhbəri,

2. Əmiraslanov Azər Kamal oğlu,

3. Hacıyeva Gültəkin Yunis qızı,

4. Xəlilov Dünyamin Zakir oğlu,

5. Xudiyev Nizami Mənaf oğlu,

6. Məmmədxanov Anar Camali oğlu,

7. Məhərrəmov Abel Məmmədəli oğlu,

8. Mollazadə Asim Nazim oğlu,

9. Novruzov Siyavuş Dünyamalı oğlu,

10. Seyidov Səməd İsmayıl oğlu,

11. Talıbov Vasif Yusif oğlu.

 

4. Azərbaycan — Argentina parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Xəlilov Rüstəm Gülabba oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Abramov Yevda Sasunoviç,

3. Hacıyeva Gültəkin Yunis qızı,

4. Kazımov Mirkazım Məhəmməd oğlu.

 

5. Azərbaycan — Avstraliya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Əhmədov Gülhüseyn Əliəhməd oğlu,

3. Əliyev Vasif İzzət oğlu,

4. Hacıyev İsmayıl Muxtar oğlu,

5. Məmmədov İlham Kazım oğlu.

 

6. Azərbaycan — Avstriya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Qurbanov Cavid Qənbər oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Abıyev Ağacan Qulam oğlu,

3. Hacıyev Sabir Kamal oğlu,

4. Heydərov Fəttah Səməd oğlu,

5. Hətəmov Sevindik Hacağa oğlu,

6. İbrahimov Eldar Rza oğlu,

7. Qurbanov Eyvaz Daşdəmir oğlu.

 

7. Azərbaycan — Belarus parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Süleymanov Tahir Süleyman oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Əhmədov Əli Cavad oğlu,

3. Xudiyev Nizami Mənaf oğlu,

4. Məmmədov Elman Camal oğlu,

5. Rəhimzadə Arif Qafar oğlu.

 

8. Azərbaycan — Belçika parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Həsənquliyev Qüdrət Müzəffər oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Cavadov Ərəstun Nurəddin oğlu,

3. Muradov Fuad Rauf oğlu,

4. Orucov Zahid Məhərrəm oğlu,

5. Zeynalov Fərrux Məmmədnəbi oğlu.

 

9. Azərbaycan — Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Novruzov Siyavuş Dünyamalı oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Abbasov Aydın Abbas oğlu,

3. Əsədullayev Çingiz Rauf oğlu,

4. Həbibbəyli İsa Əkbər oğlu,

5. İsgəndərov Nizami Zaman oğlu,

6. Naibov-Əylisli Əkrəm Nəcəf oğlu.

 

10. Azərbaycan — Bolqarıstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Hüseynov Əli Məhəmməd oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Abbasova Lalə Gülbaba qızı,

3. Abıyev Ağacan Qulam oğlu,

4. Əliyev Rauf Asif oğlu,

5. Məmmədov Elman Camal oğlu,

6. Məmmədov Elton Arzuman oğlu.

 

11. Azərbaycan — Bosniya — Hersoqovina parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Qurbanlı Mübariz Qəhrəman oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Əhmədov Gülhüseyn Əliəhməd oğlu,

3. Hüseynov Rafael Baba oğlu,

4. Məmmədov Nazim Hüseyn oğlu.

 

12. Azərbaycan — Böyük Britaniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Əsədullayev Çingiz Rauf oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Abbasov Aydın Abbas oğlu,

3. Abdullayev Rövnəq İbrahim oğlu,

4. Aslanova Rəbiyyət Nurullah qızı,

5. Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu,

6. Rəcəbli Hadi Musa oğlu,

7. Rəhimzadə Arif Qafar oğlu,

8. Süleymanov Tahir Süleyman oğlu.

13. Azərbaycan — Braziliya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Ağazadə İqbal Fehruz oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Cavadov Ərəstun Nurəddin oğlu,

3. Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu,

4. Quliyev Musa İsa oğlu.

 

14. Azərbaycan — Çexiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Seyidov Səməd İsmayıl oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Əhmədova Gülər Mikayıl qızı,

3. Kərimli Azər Şəmşid oğlu,

4. Qurbanov Cavid Qənbər oğlu.

 

15. Azərbaycan — Çin parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Əhmədov Əli Cavad oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Əhmədov Əhəd Abbas oğlu,

3. Əhmədov Gülhüseyn Əliəhməd oğlu,

4. Hacıyev İsmayıl Muxtar oğlu,

5. Kazımlı Xanhüseyn Hüseynağa oğlu,

6. Məsimli Əli Əhməd oğlu,

7. Novruzov Siyavuş Dünyamalı oğlu.

 

16. Azərbaycan — Danimarka parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Əmiraslanov Azər Kamal oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Aslanov Novruzəli Davud oğlu,

3. Quliyev Rüfət Atakişi oğlu,

4. Məmmədova Həvva İsa qızı.

 

17. Azərbaycan — Estoniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Məmmədxanov Anar Camali oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Hüseynov Əli Məhəmməd oğlu,

3. Qənbərov Miri Əhəd oğlu,

4. Şükürov Məjlum Şükür oğlu.

 

18. Azərbaycan — Əlcəzair parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Quliyev Musa İsa oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Abıyev Əhəd Mikayıl oğlu,

3. Hüseynov Əli Məhəmməd oğlu,

4. Qəribov Fərhad Həsən oğlu.

 

19. Azərbaycan — Finlandiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Vəkilov Vaqif Səməd oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Hətəmov Sevindik Hacağa oğlu,

3. Məmmədov Vidadi Yunis oğlu,

4. Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu.

 

20. Azərbaycan — Fransa parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Əhmədova Gülər Mikayıl qızı — qrupun rəhbəri,

2. Abbasov Aqil Məhəmməd oğlu,

3. Axundova Elmira Hüseyn qızı,

4. Ələsgərov Murtuz Nəcəf oğlu,

5. Quliyev Azay Əjdər oğlu,

6. Məmmədov Elman Camal oğlu,

7. Möhbalıyev Səttar Suliddin oğlu,

8. Talıbov Vasif Yusif oğlu.

 

21. Azərbaycan — Gürcüstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Paşayeva Qənirə Ələsgər qızı — qrupun rəhbəri,

2. Abdullayev Rövnəq Abbas oğlu,

3. Həsənov Aydın Xanhüseyn oğlu,

4. Quliyev Azay Əjdər oğlu,

5. Musayev Madər Ələsgər oğlu.

 

22. Azərbaycan — Hindistan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Xanlarova Zeynəb Yəhya qızı — qrupun rəhbəri,

2. Abıyev Əhəd Mikayıl oğlu,

3. Quliyev Rüfət Atakişi oğlu,

4. Muradov Fuad Rauf oğlu.

 

23. Azərbaycan — Xorvatiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Mahmudov Yaqub Mikayıl oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Əhmədov Vahid Qazməmməd oğlu,

3. Məmmədov İlham Kazım oğlu,

4. Məsimli Əli Əhməd oğlu.

24. Azərbaycan — İndoneziya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Əliyev Bəxtiyar Həmzə oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Abbasov Aydın Abbas oğlu,

3. Əsədullayev Çingiz Rauf oğlu,

4. Məmmədov Nazim Hüseyn oğlu.

 

25. Azərbaycan — İordaniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Əhmədov Gülhüseyn Əliəhməd oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Ağazadə İqbal Fehruz oğlu,

3. Quliyeva Aynur Camal qızı,

4. Şahverdiyev Astan Nuşrəvan oğlu.

 

26. Azərbaycan — İran parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Talıbov Vasif Yusif oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Hacıyev Şəmsəddin Hümmət oğlu,

3. İbrahimov Eldar Rza oğlu,

4. Musayev Madər Ələsgər oğlu,

5. Rüstəmxanlı Sabir Xudu oğlu.

 

27. Azərbaycan — İsrail parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Abramov Yevda Sasunoviç — qrupun rəhbəri,

2. Abbasova Lalə Gülbaba qızı,

3. Məmmədov Səfər Musa oğlu,

4. Vəkilov Vaqif Səməd oğlu.

 

28. Azərbaycan — İspaniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Ağamalı Fəzail Rəhim oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Hüseynov Rafael Baba oğlu,

3. Kərimli Azər Şəmşid oğlu,

4. Məhərrəmov Abel Məmmədəli oğlu,

5. Naibov-Əylisli Əkrəm Nəcəf oğlu,

6. Səmədzadə Ziyad Əliabbas oğlu.

 

29. Azərbaycan — İsveç parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Günəşov Xəlilbəy Günəş oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Ağamalı Fəzail Rəhim oğlu,

3. Hüseynov Rafael Baba oğlu,

4. Məmmədov Vidadi Yunis oğlu,

5. Məmmədova Həvva İsa qızı,

6. Məmmədov İlham Kazım oğlu.

 

30. Azərbaycan — İsveçrə parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Məmmədov Elton Arzuman oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Əliyev Bəxtiyar Həmzə oğlu,

3. Əliyev Rauf Asif oğlu,

4. Məmmədov Elman Camal oğlu,

5. Məsimli Əli Əhməd oğlu.

 

31. Azərbaycan — İtaliya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Kərimli Azər Şəmşid oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Əhmədov Əli Cavad oğlu,

3. Günəşov Xəlilbəy Günəş oğlu,

4. Həsənquliyev Qüdrət Müzəffər oğlu,

5. Hüseynov Rafael Baba oğlu,

6. Quliyev Eldar Allahyar oğlu,

7. Quliyev Rüfət Atakişi oğlu,

8. Mahmudov Yaqub Mikayıl oğlu,

9. Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu.

 

32. Azərbaycan — Kanada parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Rüstəmxanlı Sabir Xudu oğlu — qrupun rəhbəri,

2. İbrahimbəyov Maqsud Məmmədibrahim oğlu,

3. Qənbərov Miri Əhəd oğlu,

4. Qurbanlı Mübariz Qəhrəman oğlu.

 

33. Azərbaycan — Koreya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Quliyev Eldar Allahyar oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Əliyev Rauf Asif oğlu,

3. Heydərov Fəttah Səməd oğlu,

4. Rəcəbli Hadi Musa oğlu,

5. Zabelin Mixail Yuryeviç.

 

34. Azərbaycan — Kuba parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Abıyev Ağacan Qulam oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Abramov Yevda Sasunoviç,

3. Aslanov Novruzəli Davud oğlu,

4. Məmmədov İlham Kazım oğlu.

 

35. Azərbaycan — Küveyt parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Abıyev Əhəd Mikayıl oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Axundova Elmira Hüseyn qızı,

3. Cəfərov Nizami Qulu oğlu,

4. Qurbanlı Mübariz Qəhrəman oğlu.

 

36. Azərbaycan — Qazaxıstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Qəribov Fərhad Həsən oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Cəfərov Nizami Qulu oğlu,

3. Quliyev Musa İsa oğlu,

4. Quliyeva Aynur Camal qızı,

5. Məmmədov Vidadi Yunis oğlu,

6. Seyidov Səməd İsmayıl oğlu.

 

37. Azərbaycan — Qətər parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Rzayev Tahir Musa oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Abdullayev Əkrəm Kamal oğlu,

3. Məmmədov Vidadi Yunis oğlu,

4. Mustafayev Fazil Qəzənfər oğlu.

 

38. Azərbaycan — Qırğızıstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Məmmədov Səfər Musa oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Cəfərov Nizami Qulu oğlu,

3. Əliyev Rauf Asif oğlu,

4. Vəkilov Vaqif Səməd oğlu.

 

39. Azərbaycan — Latviya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Hacıyeva Gültəkin Yunis qızı — qrupun rəhbəri,

2. Abbasov Aydın Abbas oğlu,

3. Abdullayev Hüseyn Abbas oğlu,

4. Əsədullayev Çingiz Rauf oğlu,

5. Xəlilov Dünyamin Zakir oğlu,

6. Quliyev Eldar Allahyar oğlu.

 

40. Azərbaycan — Litva parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. İbrahimbəyov Maqsud Məmmədibrahim oğlu— qrupun rəhbəri,

2. Quliyev Musa İsa oğlu,

3. Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu,

4. Rəcəbli Hadi Musa oğlu,

5. Zabelin Mixail Yuryevic.

 

41. Azərbaycan — Liviya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Baxşəliyeva Gövhər Baxşəli qızı — qrupun rəhbəri,

2. Əliyeva Jalə Fazil qızı,

3. Həsənova Məlahət İbrahim qızı,

4. Şükürov Məjlum Şükür oğlu.

 

42. Azərbaycan — Lüksemburq parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Axundova Elmira Hüseyn qızı — qrupun rəhbəri,

2. Abbasov Aydın Abbas oğlu,

3. Cavadov Ərəstun Nurəddin oğlu,

4. Hacıyev Sabir Kamal oğlu,

5. Məmmədov Elman Camal oğlu,

 

43. Azərbaycan — Macarıstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Kazımlı Xanhüseyn Hüseynağa oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Hətəmov Sevindik Hacağa oğlu,

3. Qurbanov Eyvaz Daşdəmir oğlu,

4. Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu.

 

44. Azərbaycan — Makedoniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Mollazadə Asim Nazim oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Əliyev Vasif İzzət oğlu,

3. Hacıyev Sabir Kamal oğlu,

4. Naibov-Əylisli Əkrəm Nəcəf oğlu.

 

45. Azərbaycan — Malayziya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Muradov Fuad Rauf oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Kazımov Mirkazım Məhəmməd oğlu,

3. Məmmədov Səfər Musa oğlu,

4. Mustafayev Fazil Qəzənfər oğlu.

 

46. Azərbaycan — Meksika parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Quliyev Ülvi Zahid oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Abbasov Aqil Məhəmməd oğlu,

3. Əhmədov Əhəd Abbas oğlu,

 

47. Azərbaycan — Mərakeş parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Həsənov Aydın Xanhüseyn oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Aslanova Rəbiyyət Nurullah qızı,

3. Xanlarova Zeynəb Yəhya qızı,

4. Xəlilov Dünyamin Zakir oğlu,

5. Novruzov Siyavuş Dünyamalı oğlu.

 

48. Azərbaycan — Misir parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Qənbərov Miri Əhəd oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Baxşəliyeva Gövhər Baxşəli qızı,

3. Qurbanov Cavid Qənbər oğlu,

4. Məmmədov Elton Arzuman oğlu.

 

49. Azərbaycan — Moldova parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Aslanova Rəbiyyət Nurullah qızı — qrupun rəhbəri,

2. Həsənquliyev Qüdrət Müzəffər oğlu,

3. Möhbalıyev Səttar Suliddin oğlu,

4. Mustafayev Fazil Qəzənfər oğlu.

 

50. Azərbaycan — Niderland parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Əliyev Adil Abış oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Abdullayev Hüseyn Abbas oğlu,

3. Məmmədov Nazim Hüseyn oğlu,

4. Süleymanov Tahir Süleyman oğlu,

5. Şahverdiyev Astan Nuşrəvan oğlu.

 

51. Azərbaycan — Norveç parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Abdullayev Rövnəq İbrahim oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Baxşəliyeva Gövhər Baxşəli qızı,

3. Quliyeva Aynur Camal qızı,

4. Rzayev Tahir Musa oğlu.

 

52. Azərbaycan — Özbəkistan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Orucov Zahid Məhərrəm oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Əhmədov Əhəd Abbas oğlu,

3. İbrahimov Eldar Rza oğlu,

4. Mahmudov Yaqub Mikayıl oğlu,

5. Məmmədova Həvva İsa qızı,

6. Rüstəmxanlı Sabir Xudu oğlu.

 

53. Azərbaycan — Pakistan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. İbrahimov Eldar Rza oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Həbibbəyli İsa Əkbər oğlu,

3. Həsənov Aydın Xanhüseyn oğlu,

4. Quliyev Musa İsa oğlu,

5. Novruzov Siyavuş Dünyamalı oğlu,

6. Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu,

7. Rzayev Tahir Musa oğlu.

 

54. Azərbaycan — Polşa parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Möhbalıyev Səttar Suliddin oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Abıyev Ağacan Qulam oğlu,

3. Hacıyev Sabir Kamal oğlu,

4. Quliyev Eldar Allahyar oğlu.

 

55. Azərbaycan — Portuqaliya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Abdullayev Əkrəm Kamal oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Abıyev Əhəd Mikayıl oğlu,

3. Hətəmov Sevindik Hacağa oğlu,

4. Səmədzadə Ziyad Əliabbas oğlu.

 

56. Azərbaycan — Rumıniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Quliyev Azay Əjdər oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Hacıyev İsmayıl Muxtar oğlu,

3. Həbibbəyli İsa Əkbər oğlu,

4. Kazımov Mirkazım Məhəmməd oğlu.

 

57. Azərbaycan — Rusiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Rəhimzadə Arif Qafar oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Abdullayev Hüseyn Abbas oğlu,

3. Abdullayev Rövnəq İbrahim oğlu,

4. Abıyev Ağacan Qulam oğlu,

5. Abramov Yevda Sasunoviç,

6. Axundova Elmira Hüseyn qızı,

7. Əhmədov Əhəd Abbas oğlu,

8. Əhmədov Vahid Qazməmməd oğlu,

9. Əliyev Adil Abış oğlu,

10. Əliyeva Mehriban Arif qızı,

11. Günəşov Xəlilbəy Günəş oğlu,

12. Hacıyev Sabir Kamal oğlu,

13. İbrahimbəyov Maqsud Məmmədibrahim oğlu,

14. Məmmədxanov Anar Camali oğlu,

15. Məmmədov Elton Arzuman oğlu,

16. Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu,

17. Zabelin Mixail Yuryeviç.

 

58. Azərbaycan — Serbiya və Çernoqoriya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Həsənova Məlahət İbrahim qızı — qrupun rəhbəri,

2. Cavadov Ərəstun Nurəddin oğlu,

3. Mollazadə Asim Nazim oğlu,

4. Şahverdiyev Astan Nuşrəvan oğlu.

 

59. Azərbaycan — Səudiyyə Ərəbistanı parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Heydərov Fəttah Səməd oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Abbasova Lalə Gülbaba qızı,

3. Əhmədova Gülər Mikayıl qızı,

4. Əmiraslanov Azər Kamal oğlu,

5. Ələsgərov Murtuz Nəcəf oğlu,

6. İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu,

7. Kazımlı Xanhüseyn Hüseynağa oğlu,

8. Musayev Madər Ələsgər oğlu,

9. Seyidov Səməd İsmayıl oğlu.

 

60. Azərbaycan — Slovakiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Hacıyev Şəmsəddin Hümmət oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Axundova Elmira Hüseyn qızı,

3. Əliyeva Jalə Fazil qızı,

4. Qurbanov Cavid Qənbər oğlu.

 

61. Azərbaycan — Sloveniya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Səmədzadə Ziyad Əliabbas oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Ağamalı Fəzail Rəhim oğlu,

3. Xəlilov Dünyamin Zakir oğlu,

4. İsgəndərov Nizami Zaman oğlu,

5. Quliyev Azay Əjdər oğlu.

 

62. Azərbaycan — Suriya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Əliyev Vasif İzzət oğlu,

3. Həsənova Məlahət İbrahim qızı,

4. Qəribov Fərhad Həsən oğlu,

5. Səmədzadə Ziyad Əliabbas oğlu.

 

63. Azərbaycan — Tacikistan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Naibov-Əylisli Əkrəm Nəcəf oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Abdullayev Əkrəm Kamal oğlu,

3. Aslanov Novruzəli Davud oğlu,

4. Musayev Madər Ələsgər oğlu.

 

64. Azərbaycan — Tailand parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Əliyev Rauf Asif oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Abdullayev Əkrəm Kamal oğlu,

3. Əsədullayev Çingiz Rauf oğlu,

4. Qəribov Fərhad Həsən oğlu.

 

65. Azərbaycan — Türkiyə parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Cəfərov Nizami Qulu oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Abbasov Aqil Məhəmməd oğlu,

3. Abdullayev Əkrəm Kamal oğlu,

4. Ağazadə İqbal Fehruz oğlu,

5. Əhmədova Gülər Mikayıl qızı,

6. Ələsgərov Murtuz Nəcəf oğlu,

7. Əliyeva Jalə Fazil qızı,

8. Əliyeva Mehriban Arif qızı,

9. Hacıyev İsmayıl Muxtar oğlu,

10. Həsənova Məlahət İbrahim qızı,

11. Xanlarova Zeynəb Yəhya qızı,

12. Xəlilov Rüstəm Gülabba oğlu,

13. Xudiyev Nizami Mənaf oğlu,

14. İsgəndərov Nizami Zaman oğlu,

15. Qəribov Fərhad Həsən oğlu,

16. Paşayeva Qənirə Ələsgər qızı,

17. Rzayev Rövşən Şükür oğlu,

18. Zeynalov Fərrux Məmmədnəbi oğlu.

 

66. Azərbaycan — Türkmənistan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Şahverdiyev Astan Nuşrəvan oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Aslanova Rəbiyyət Nurullah qızı,

3. Əhmədov Vahid Qazməmməd oğlu,

4. Məhərrəmov Abel Məmmədəli oğlu.

 

67. Azərbaycan — Ukrayna parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Zeynalov Fərrux Məmmədnəbi oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Əliyev Adil Abış oğlu,

3. Hacıyev Şəmsəddin Hümmət oğlu,

4. Həbibbəyli İsa Əkbər oğlu,

5. Hüseynov Əli Məhəmməd oğlu,

6. Kərimli Azər Şəmşid oğlu,

7. Quliyev Rüfət Atakişi oğlu,

8. Quliyev Ülvi Zahid oğlu,

9. Qurbanov Eyvaz Daşdəmir oğlu,

10. Məmmədov Nazim Hüseyn oğlu,

11. Məsimli Əli Əhməd oğlu,

12. Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu,

13. Rzayev Tahir Musa oğlu,

14. Rzayev Rövşən Şükür oğlu.

 

68. Azərbaycan — Yaponiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Məhərrəmov Abel Məmmədəli oğlu — qrupun rəhbəri,

2. İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu,

3. Hüseynov Əli Məhəmməd oğlu,

4. Quliyev Ülvi Zahid oğlu,

5. Quliyeva Aynur Camal qızı,

6. Paşayeva Qənirə Ələsgər qızı.

 

69. Azərbaycan — Yunanıstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupu:

 

1. Rəcəbli Hadi Musa oğlu — qrupun rəhbəri,

2. Əliyev Bəxtiyar Həmzə oğlu,

3. İsgəndərov Nizami Zaman oğlu,

4. Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu,

5. Şükürov Məjlum Şükür oğlu.

 

Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin sədri

O. ƏSƏDOV

 

Bakı şəhəri, 13 dekabr 2005-ci il

№ 21-IIIQR.

 

Müqayisə beta versiyadadır. Üzərində işlənilir.

Tarix
Versiyalar
Müqayisə
Növü
Sənədin adı
Nömrəsi
Əlaqə
Reyestr nömrəsi
Qəbul
edilmə tarixi
Status